Meciul Zilei: Poli Iasi - FCSB

Poli Iasi - FCSB

Dintre toate meciurile de astazi, duelul dintre Poli Iasi si FCSB pare a avea cea mai tensionata miza pentru cei doi antrenori, atat Flavius Stoican cat si Nicolae Dica trebue sa isi demonstreze calitatile tehnice pentru a-si pastra functia ocupata si increderea fanilor. Poli Iasi a trecut printr-o perioada nefasta in care a suferit 5 infrangeri consecutive in Liga I si a fost eliminata din Cupa Romaniei, totusi jucatorii moldoveni au gasit forta mentala sa revina si sa castige meciul cu Astra Giurgiu chiar daca Poli Iasi a fost condusa la pauza cu 1-0 si a jucat din minutul 41 in inferioritate numerica. Aceasta victorie a oferit mai multa incredere lui Flavius Stoican care la ultima conferinta de presa a luat apararea jucatorilor si a incercat sa ii mobilizeze inainte de meciul cu FCSB.

In tabara bucurestenior exista o presiune continua pentru obtinerea rezultatelor, FCSB este considerata in continuare una dintre cele mai importante echipe din Liga I si obiectivul principal pentru Nicolae Dica si jucatorii sai este castigarea campionatului. Diferenta fata de liderul CFR Cluj este in acest moment de 5 puncte si daca bucurestenii nu se vor impune astazi sansele de a reveni pe prima pozitie vor scadea. FCSB este favorita la victorie, dar noi recomandam pariorilor sa mizeze pe varianta sub 2.5 goluri marcate, un pronostic pentru care veti primi cota 1.75 si care poate fi castigator si in cazul in care Poli Iasi va evita infrangerea.